Soccer-UEFA Europa League qualification

July 13 [Sat], 2013, 2:37
July 11 (Infostrada Sports) - Results from the UEFA Europa League Qualification Round 1 second leg matches on Thursday

Qualification Round 1

Thursday, July 11, second leg

Libertas (San Marino) - Sarajevo (Bosnia & Herzegovina) 1-2 (halftime: 1-2)

First leg: Sarajevo - Libertas 1-0. Sarajevo win 3-1 on aggregate.

St. Patrick's Athletic (Ireland) - Zalgiris Vilnius (Lithuania) 1-2 (halftime: 0-1)

First leg: Zalgiris Vilnius - St. Patrick's Athletic 2-2. Zalgiris Vilnius win 4-3 on aggregate.

Honved (Hungary) - Celik (Montenegro) 9-0 (halftime: 3-0)

First leg: Celik - Honved 1-4. Honved win 13-1 on aggregate.

Glentoran (Northern Ireland) - KR (Iceland) 0-3 (halftime: 0-1)

First leg: KR - Glentoran 0-0. KR win 3-0 on aggregate.

Vojvodina Novi Sad (Serbia) - Hibernians (Malta) 3-2 (halftime: 1-1)

First leg: Hibernians - Vojvodina Novi Sad 1-4. Vojvodina Novi Sad win 7-3 on aggregate.

FC Astra (Romania) - Domzale (Slovenia) 2-0 (halftime: 0-0)

First leg: Domzale - FC Astra 0-1. FC Astra win 3-0 on aggregate.

HB (Faroe Islands) - IBV (Iceland) 0-1 (halftime: 0-0)

First leg: IBV - HB 1-1. IBV win 2-1 on aggregate.

Botev Plovdiv (Bulgaria) - Astana (Kazakhstan) 5-0 (halftime: 0-0)

First leg: Astana - Botev Plovdiv 0-1. Botev Plovdiv win 6-0 on aggregate.

Kukesi (Albania) - Flora Tallinn (Estonia) 0-0 (halftime: 0-0)

First leg: Flora Tallinn - Kukesi 1-1. Kukesi win on away goals after 1-1 on aggregate.

Dacia Chisinau (Moldova) - Teuta Durres (Albania) 2-0 (halftime: 1-0)

First leg: Teuta Durres - Dacia Chisinau 3-1. Dacia Chisinau win on away goals after 3-3 on aggregate.

FC Vaduz (Liechtenstein) (II) - Chikhura Sachkere (Georgia) 1-1 (halftime: 1-1)

First leg: Chikhura Sachkere - FC Vaduz 0-0. Chikhura Sachkere win on away goals after 1-1 on aggregate.

IFK Mariehamn (Finland) - Inter Baku (Azerbaijan) 0-2 (halftime: 0-1)

First leg: Inter Baku - IFK Mariehamn 1-1. Inter Baku win 3-1 on aggregate.

Malmo (Sweden) - Drogheda United (Ireland) 2-0 (halftime: 1-0)

First leg: Drogheda United - Malmo 0-0. Malmo win 2-0 on aggregate.

MIK Celje (Slovenia) - Tromso (Norway) 0-2 (halftime: 0-2)

First leg: Tromso - MIK Celje 1-2. Tromso win 3-2 on aggregate.

Rosenborg Trondheim (Norway) - Crusaders (Northern Ireland) 7-2 (halftime: 2-0)

First leg: Crusaders - Rosenborg Trondheim 1-2. Rosenborg Trondheim win 9-3 on aggregate.

Zrinjski (Bosnia & Herzegovina) - UE Santa Coloma (Andorra) 1-0 (halftime: 0-0)

First leg: UE Santa Coloma - Zrinjski 1-3. Zrinjski win 4-1 on aggregate.

Dinamo Minsk (Belarus) - Kruoja Pakruojis (Lithuania) 5-0 (halftime: 4-0)

First leg: Kruoja Pakruojis - Dinamo Minsk 0-3. Dinamo Minsk win 8-0 on aggregate.

F91 Dudelange (Luxembourg) - Milsami Orhei (Moldova) 0-0 (halftime: 0-0)

First leg: Milsami Orhei - F91 Dudelange 1-0. Milsami Orhei win 1-0 on aggregate.

FC Levadia Tallinn (Estonia) - Bala Town (Wales) 3-1 (halftime: 2-0)

First leg: Bala Town - FC Levadia Tallinn 1-0. FC Levadia Tallinn win 3-2 on aggregate.

FK Aktobe (Kazakhstan) - Gandzasar Kapan (Armenia) 2-1 (halftime: 1-1)

First leg: Gandzasar Kapan - FK Aktobe 1-2. FK Aktobe win 4-2 on aggregate.

Garabagh Agdam (Azerbaijan) - Metalurg Skopje (Macedonia FYR) 1-0 (halftime: 0-0)

First leg: Metalurg Skopje - Garabagh Agdam 0-1. Garabagh Agdam win 2-0 on aggregate.

Inter Turku (Finland) - Vikingur (Faroe Islands) 0-1 (halftime: 0-0)

First leg: Vikingur - Inter Turku 1-1. Vikingur win 2-1 on aggregate.

SK Liepajas Metalurgs (Latvia) - Prestatyn Town (Wales) 1-2 (halftime: 1-0, 90 mins: 1-2, penalty shootout: 3-4)

First leg: Prestatyn Town - SK Liepajas Metalurgs 1-2. Prestatyn Town win 4-3 on penalties after 3-3 on aggregate.

Skonto FC (Latvia) - FC Tiraspol (Moldova) 0-1 (halftime: 0-0, 90 mins: 0-1, penalty shootout: 4-2)

First leg: FC Tiraspol - Skonto FC 0-1. Skonto FC win 4-2 on penalties after 1-1 on aggregate.

Valletta FC (Malta) - La Fiorita (San Marino) 1-0 (halftime: 0-0)

First leg: La Fiorita - Valletta FC 0-3. Valletta FC win 4-0 on aggregate.

FC Santa Coloma (Andorra) - Breidablik (Iceland) 0-0 (halftime: 0-0)

First leg: Breidablik - FC Santa Coloma 4-0. Breidablik win 4-0 on aggregate.

FK Turnovo (Macedonia FYR) - Suduva Marijampole (Lithuania) 2-2 (halftime: 0-1, 90 mins: 2-2, penalty shootout: 5-4)

First leg: Suduva Marijampole - FK Turnovo 2-2. FK Turnovo win 5-4 on penalties after 4-4 on aggregate.

Mladost (Montenegro) - Fehervar (Hungary) 1-0 (halftime: 0-0)

First leg: Fehervar - Mladost 2-1. Mladost win on away goals after 2-2 on aggregate.

Zilina (Slovakia) - Torpedo Kutaisi (Georgia) 3-3 (halftime: 2-1)

First leg: Torpedo Kutaisi - Zilina 0-3. Zilina win 6-3 on aggregate.

FK Ventspils (Latvia) - Airbus UK (Wales) 0-0 (halftime: 0-0)

First leg: Airbus UK - FK Ventspils 1-1. FK Ventspils win on away goals after 1-1 on aggregate.

Gefle (Sweden) - Trans Narva (Estonia) 5-1 (halftime: 1-0)

First leg: Trans Narva - Gefle 0-3. Gefle win 8-1 on aggregate.

Khazar Lenkoran (Azerbaijan) - Sliema Wanderers (Malta) 1-0 (halftime: 1-0)

First leg: Sliema Wanderers - Khazar Lenkoran 1-1. Khazar Lenkoran win 2-1 on aggregate.

Pyunik Yerevan (Armenia) - FK Teteks Tetovo (Macedonia FYR) 1-0 (halftime: 0-0)

First leg: FK Teteks Tetovo - Pyunik Yerevan 1-1. Pyunik Yerevan win 2-1 on aggregate.

Irtysh Pavlodar (Kazakhstan) - Levski Sofia (Bulgaria) 2-0 (halftime: 2-0)

First leg: Levski Sofia - Irtysh Pavlodar 0-0. Irtysh Pavlodar win 2-0 on aggregate.

Wednesday, July 10, second leg

Linfield (Northern Ireland) - IF (Faroe Islands) 3-0 (halftime: 1-0)

First leg: IF - Linfield 0-2. Linfield win 5-0 on aggregate.

Tuesday, July 9, second leg

FC Differdange 03 (Luxembourg) - Laci (Albania) 2-1 (halftime: 0-1)

First leg: Laci - FC Differdange 03 0-1. FC Differdange 03 win 3-1 on aggregate.

TPS Turku (Finland) - Jeunesse Esch (Luxembourg) 2-1 (halftime: 1-0)

First leg: Jeunesse Esch - TPS Turku 2-0. Jeunesse Esch win 3-2 on aggregate.

MIKA Ashtarak (Armenia) - Rudar (Montenegro) 1-1 (halftime: 1-0)

First leg: Rudar - MIKA Ashtarak 1-0. Rudar win 2-1 on aggregate.



http://zboaosedo.blogdetik.com/2013/07/09/really-a-prophet-without-honor-dealer-development-specialist-an-article-from-implement-tractor-jul-28-2005-online/
http://niaamhqya.blogdetik.com/2013/07/10/downloads-alvarion-and-accton-form-company-to-develop-mass-market-consumer-devices-for-wimaxnew-products-an-article-from-wi-max-e-book/
http://tyroneoit.blog.free.fr/index.php?post/2013/07/11/Download-Africa-on-the-Cheap-book
http://fuqonaja.bloggeuses.com/The-first-blog-b1/Download-Ghost-Ranch-and-the-Faraway-Nearby-b1-p88.htm
http://chunguay.skyrock.com/3173592235-The-Dating-Dance-Confessions-of-the-Spider-and-the-Fly-downloads.html
http://kyipvbzqq.blogdetik.com/2013/07/08/the-eyes-of-the-sphinx-the-newest-evidence-of-extraterrestial-contact-in-ancient-egypt-read-online/
http://ycuuvuup.altervista.org/download-the-alpha-lab-book/
http://en.netlog.com/jacquelynnbuttram/blog/blogid=26523964
http://paulettabr.blog.free.fr/index.php?post/2013/07/11/Nordstrom-Entertaining-at-Home-Cookbook%3A-Delicious-Recipes-for-Memorable-Gatherings-e-book
http://friendfeed.com/oonbq/ac9bcbb9/download-narrative-exposure-therapy-short
http://en.netlog.com/samiradelarosa/blog/blogid=26523969
http://en.netlog.com/efrainstrain/blog/blogid=26523981
http://rltkmkueu.metroblog.com/constructing_mexico_city_colonial_conflicts_over_culture,_space,_and_authority_book
http://friendfeed.com/pdedu/3d295a18/download-merupuri-vol-1-v-e-book
http://blogs.rediff.com/clementineqay/2013/07/11/though-not-dead-a-kate-shugak-novel-book-downloads/
http://biomeder.info/1/books/The%202009%20Import%20and%20Export%20Market%20for%20Vacuum%20Flasks%20and%20Vessels%20with%20Cases%20and%20Their%20Parts%20Excluding%20Glass%20Inners%20in%20the%20Middle%20East
P R
カテゴリアーカイブ
月別アーカイブ
http://yaplog.jp/scarlettoafh/index1_0.rdf